چرا از پیشنهادهای موجود برای خود فرصتی نمی سازیم؟؟؟

روزنامه بخوانید !؟

 

*اهمیت روزنامه و نشریه در چیست؟

*چه روزنامه ای بخوانیم؟

*به چه نحو بخوانیم؟

*روزنامه چه استفاده هایی برای ما دارد؟

*دستاوردهای مثبت و منفی روزنامه خواندن چیست؟

*دلایل عدم مخاطب داشتن رسانه و بخصوص نشریات در ایران چیست؟


نشریات    نشریات

سوالات بسیاری در این زمینه می توان داشت و برای هر کدام هم با توجه به نگرش و موقعیت و سطح معلومات شما هم پاسخ هایی وجود دارد. فلذا به برخی موارد اشاره نموده و سعی می شود روش نگرش به این موضوع و پاسخ های آن را کمی شفاف نمود تا به بهره برداری بیشتر از این سرمایه ارزان و سهل الوصول اقدام نمود.

* با توجه به اینکه چه نشریه ای باشد و اینکه روزنامه یا مجله (تازه بودن خبرها و فاصله زمانی چاپ ۲ شماره) باشد، تاثیر و تفاوت آن مختلف است. مسئله دیگر تخصصی یا عمومی بودن آن می باشد که اهمیت بسزایی دارد. مورد قابل تامل دیگر سراسری یا محلی بودن نشریه است که در نوع اطلاعات آن از درجه اهمیت یا عمومیت متفاوت است.

*اگر اهل مطالعه روزنامه یا نشریه نیستید، برای شروع چون باید ایجاد جذابیت نماید فرق زیادی ندارد و سعی کنید نشریه ای که از نگاه کردن و مطالعه مطالب آن احساس خستگی نمی کنید باشد. به روز باشد تا حس کنجکاوی شما اهمیت خبر جدید را در شما تقویت نماید. حتی المقدور دارای اطلاعات مفید و کاربردی باشد. کاغذ و گرافیک آن به گونه ای نباشد تا از دست گرفتن آن احساس ناراحتی کنید (کیفیت کاغذ و چاپ، بوی مواد نفت، رنگهای مطالب و...). دوره چاپ آن نزدیکتر باشد یعنی اهمیت روزنامه از مجله بیشتر است ولی معمولا" ماهنامه ها تخصصی تر هستند و چون مخاطب هدفمندتری دارند کاربردی ترند (کم بودن روزنامه تخصصی مانع از برتری روز نشری آنها شده است).

*نشریه را یک برنداز اولیه کرده تا چشم شما با تصاویر و سرفصل موضوعها آشنا شود. اگر در بخاطر سپاری کمی مشکل دارید ناراحت نشوید زیرا مسئله ای عادی است. می توانید از یک خودکار جهت علامت زدن مطالبی که از نظر شما جالب هستند یا رتبه بندی جهت اولویت بندی مطالعه استفاده نمایید. سعی کنید تمام عناوین موضوعی را بخوانید تا مطلبی جا نیفتد سپس مطالبی را که علامت گذاری کردید بخوانید و به دیگر مطالب نپردازید، چرا که با عث اتلاف وقت و خسته کننده است. اگر مطلبی از نظر شما مهم و مناسب بود می توانید با علامتدار کردن آن در هنگام اتمام روزنامه و قبل از خلاص شدن از آن، نکات علامت خورده را نکته برداری نمود. غیر از اهمیت آموزشیشان گاهی این مطالب جهت مقاله نویسی به درد می خورند.

*افرادی که مطالعه می کنند نه تنها معلوماتشان افزایش می یابد که در برخورد با مسائل از تامل بیشتری برخوردارند و مطالعه موارد روز جامعه نه تنها آنها را از مسائل پیرامون مطلع می کند که اجتماعی بودن و ذوب یخ ارتباطات را باعث می شود. در روزنامه غیر از مطالب آموزشی و خبرهای روز، آگهی های تجاری وجود دارد که مورد استفاده برخی واقع می شوند. شاید از آن گروه باشید.

با توجه به بازار هدف نشریه می توانید در آن آگهی بدهید یا از سبک و سیاق آن جهت بهبود کار خود الگو بگیرید و شاید هم برخی آگهی ها به کارتان آمد.

نشریات خوانده شده موارد مصرف جانبی هم دارند. مانند: پاک کردن، پر کردن کیف جهت حفظ حالت، بسته بندی و ضربه گیری، کاردستی، حتی در برخی موارد استفاده معاملاتی دارند و خرید و فروش می شوند. جهت بازیافت یا برخی صنوف مثل خیاطان و اتوبخارها...

*موارد مثبت: افزایش معلومات و دایره لغات+روان شدن مطالعه، به روز بودن اطلاعات، شناختن برخی قوانین و ادبیات اداری، دریافت فرصتهای مناسب، بهینه شدن و به جریان افتاده صنعت رسانه با افزایش مخاطبان، قدرت یافتن نظر ملت در اجتماعی شدن و اتحاد آنها و موجودیت یافتن رسانه، بهبود ادبیات نگارشی مخاطب

*موارد منفی: برداشت ناصحیح از اخبار خلاف واقع یا بیان بد و غیر واضح، اتلاف وقت برای بیماران خواندن تمام مطالب، جاگیر بودن، هر روزنامه نمایی از مرگ و نابودی جنگل است، گاهی بی کیفیتی آنها موجب مسمومیت یا حساسیت می شود

*نبود قانون و حد مرز شفاف در مسئولیت و حوزه مانور طرفین (رسانه و قانون گذار) و به دنبال آن عدم احترام  به حوزه یکدیگر، عدم رشد و آموزش مناسب هماهنگ با تغییرات اجتماعی ، بین المللی و تکنولوژیکی، مورد پذیرش واقع نشدن اهمیت و عدم باور قدرت رسانه، عدم صداقت رسانه و نشر اخبار بدون پشتوانه- ناقص- بدون پیگیری- عدم بی طرفییت در درج محتوا- نشر اخبار زرد و حاشیه ای، کاربردی نبودن مطالب برای جامعه، عدم موجودیت نشریه خصوصی واقعی و عدم حمایت از رسانه آزاد و خصوصی، نبود چهار چوب پایدار در حوزه فعالیت نشریه، نبود حوزه توزیع مناسب و نظارت بر آن، نبود حمایت واقعی از حقوق مصرف کننده و تولید کننده، سخت بودن روال مجوز دهی و قوانین بسیار و بعضا" غیر مربوط یا تاریخ گذشته...


به امید موجودیت یافتن رسانه و توجه بیشتر جامعه به اهمیت ارتباطات، نشر و رسانه

با مشاوره ای از فرصت ساز فرصتی برای خود مهیا نمایید...
طبقه بندی: آموزش،
برچسب ها: فرصت ساز، رسانه، ارتباطات، نشریات، ماهنامه، آموزش، Forsatsaz.ir،

تاریخ : چهارشنبه 20 خرداد 1394 | 05:44 ق.ظ | نویسنده : عبدالناصر طاهری | نظرات
.: Weblog Themes By puzzleweb.ir:.


  • مقاله مجنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic