چرا از پیشنهادهای موجود برای خود فرصتی نمی سازیم؟؟؟

انگیزش هیجانی یا عملی؟

 

شاید در مسیر تلاش برای موفقیت و ثروتمند شدن کتابها، نشریات، دوره ها و سمینارهای زیادی گذرانده و مطالعه نموده باشید اما چه می شود که راه به جایی نمی بریم؟

انگیزش   انگیزش

در واقع این آموزشها چون در راستای هدف ما هستند و دور سویی ممکن از آینده درخشانی را برای ما نمایان می کنند، انگیزش ما را تحریک می نمایند اما از آنجا که یک چرخه ناقص را طی می کنند ، بیشتر برای موفقیت خودشان آن هم بصورت جزئی تداوم دارد درحالیکه برای شما و در طی دوره هیجانی، اندکی تلاش را پیش برده و از آنجا که الگو کامل و مناسبی به شما داده نمی شود آن هیجان از بین می رود و شما را بیش از پیش سرخورده می کند. زیرا شما احساس می کنید که موفقیت برای شما نیست و شما با داشتن آن همه تلاش و آموزش آسان و سهل الوصول و حاضر آماده نتوانستید از پی کار برآیید.

بگذارید یک مثال ساده بزنم: آیا فیلمهای رزمی را دیده اید که یک شخص عادی (هنرپیشه اصلی) جهت رسیدن به آن جایگاه (شخصیت داستان) چه رنج و زمانی را می پیماید؟

در واقع او فقط برای یک مسئله و آنهم قدرت بدنی و فرز شدن تلاش طاقت فرسایی را به مدت زیادی و بصورت شبانه روزی متحمل می شود و همواره موانعی در سر راه او قرار می گیرند که به دلیل هدف خود همه را تحمل کرده و پشت سر می گذارد و اتفاقا" همان موانع، همه نکته و آموزشهایی دارند که او را آبدیده تر می کنند. از طرفی شاهد هستیم که او خیلی از (می شود گفت همه) تفریح ها و دلخوشی و حتی با دوستان و خانواده بودن و در کل زندگی طبیعی را برای مدتی تعطیل می کند ( که به این امر اصلا" پیشنهاد نمیشود) تا بتواند بهتر تمرکز کند.

می خواهم بگویم که در تعیین الگو و شناختن هدف و مسیر پیش رو که باید طی نمایید این همه سختی و زمان طولانی (البته همه نیازمند چند سال وقت نیستند و بنا به فعالیتشان و امکانات موجود متفاوت است) را به شما نمی گویند تا شما نترسید ولی حقیقت ماجرا این است که اگر شما ندانید اصل ماجرا چیست و با چه مشقتی باید رو در رو شوید، معمولا" با یک سوال و مسیر اشتباه به راه اشتباه و بن بست می رسید (چون آمادگی آنهمه مشقت را ندارید هم زود خسته می شوید و هم احساس می کنید که راه را اشتباه رفته اید چون طبق برنامه این سختی ها نبود) و اگر کسی از دانستن سختی کار بحراسد و دست به کار نشود باید بداند که کار و مسیر موفقیت بسیار سخت تر از برنامه ریزی و پیش بینی ها خواهد بود. فلذا برای موفقیت یک عزم جدی و تعهد قوی نیاز است که در میانه راه کنار نکشید و بدانید که: مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.

 

به امید یک برنامه دقیق و همت و عزم جدی برای هدفی والا


با مشاوره ای از فرصت ساز فرصتی برای خود مهیا نمایید...طبقه بندی: آموزش،
برچسب ها: فرصت ساز، انگیزش، ثروت، آمادگی، چرخه، تمرکز، Forsatsaz.ir،

تاریخ : پنجشنبه 14 خرداد 1394 | 02:46 ق.ظ | نویسنده : عبدالناصر طاهری | نظرات
.: Weblog Themes By puzzleweb.ir:.


  • مقاله مجنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات