چرا از پیشنهادهای موجود برای خود فرصتی نمی سازیم؟؟؟

آیا مطالعه لازم است؟


در روند زندگی روزمره چقدر مطالعه داریم؟

این مطالعه چه نفعی دارد و چقدر کارآمد است؟

در چه زمینه ای مطالعه داریم؟

آیا مطالعه را جزو برنامه روزانه و نیاز خود به حساب می آوریم؟

 

آیا مطالعه لازم است؟  آیا مطالعه لازم است؟

اگر توجه داشته باشید افرادی که هر روز مطالعه دارند(در زمینه های مختلف) هم فکر آماده تری در واکنش و حل مسئله دارند و هم سرعت آنها در مطالعه و دریافت مضمون محتوا بیشتر است. از طرفی با مطالعه بیشتر همه روزه بر مطالب و آموخته های خود می افزایند و روحیه آرامتری دارند.

(درخت هرچه پر بارتر سر به زیر تر)

اگر می خواهید مطالعه را شروع کنید سعی نکنید با مطالب سنگین و ساعت خاصی اقدام کنید بلکه با مطالب روان، مورد علاقه و جذاب شروع کنید، حتی اگر روزنامه ورزشی، مجله سرگرمی یا رمان باشد و برای مطالعه مقدار زمان را تعیین کنید و بدین ترتیب مثلا" روزی یک ساعت که نباید در مقطع کمتر از یک ربع باشد تا به مرور نظم و عادت مطالعه یابید اما قول بدهید که از مقدار زمان مطالعه روزانه نکاهید حتی اگر لازم باشد فوتبال را نبینید.

اگر در روز ۵۰ صفحه مطالعه نمایید که به مرور بیشتر هم خواهد شد مخصوصا" کتابهای آموزشی که زیر ۲۰۰ صفحه هستند را در کمتر از ۴ روز تمام می کنید. با فرض اینکه هفته ای یک کتاب مطالعه کنید در انتهای سال شما بیش از ۵۰ کتاب که نیمی از آنها در زمینه نیاز مستقیم شما هستند مطالعه کرده و مطالب زیادی آموخته و به یک متخصص در آن زمینه تبدیل شده اید.

شما فقط با روزی یک ساعت مطالعه می توانید متخصص شوید و حتی در انتهای هر کتاب ۲ صفحه نکته ها و چکیده های آنرا بنویسید که هم مورد استفاده دیگران واقع می شود و هم با مرور آنها خیلی سریع به مطالعه آن کتاب پرداخته اید.


با یک ساعت مطالعه در هر زمینه ای که می خواهید متخصص شوید.


با مشاوره ای از فرصت ساز فرصتی برای خود مهیا نمایید...
طبقه بندی: آموزش،
برچسب ها: فرصت ساز، متخصص، مطالعه، علاقه، مرور، آموزش، چکیده،

تاریخ : شنبه 2 خرداد 1394 | 05:45 ق.ظ | نویسنده : عبدالناصر طاهری | نظرات
.: Weblog Themes By puzzleweb.ir:.


  • مقاله مجنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات