چرا از پیشنهادهای موجود برای خود فرصتی نمی سازیم؟؟؟

روحیه یک مبارز

 

یک مبارز چه ویژگیهایی دارد و چگونه راه می پیماید؟

 

در واقع مبارز کسی است که از باطل شدن و بیهودگی بیزار است. او همواره روحیه مبارزه و تلاش خود را حفظ می کند. تکبر ندارد و موقعیت فعلی خود را قبول می کند و چون می داند کجاست می تواند برای  تلاشش برنامه بریزد و از آینده خود تصویری برای هدفش ترسیم نماید.روحیه یک مبارز


نیاز نیست که تاجری بزرگ و فیلسوف باشد. حتی نیاز به عضله های هرکول گونه ندارد. جنسیت، سن و قومیت او نیست که نشان بزرگی و مبارز بودنش باشد. شاید اکنون جایگاه اجتماعی والایی نداشته باشد اما مطمئن باشید در تلاش است تا آرامش و آسایش را برای عده ای فراهم کند. او عزت نفس دارد و آن را به بیهودگی نمی فروشد. می تواند سرکارگر یا تاجر با اخلاق و معروفی باشد یا دست فروش شهر که زیر آفتاب و باران هیبت مبارز بودن خود را به رخ دنیا می کشد. او به آن پول اندک حاصل از زحمت خود می بالد درحالیکه یک تنه و بدون توقع و بهانه به جنگ موانع و مشکلات آمده است. آنها شکست خوردن را شکست میدهند. نمیگویم که مبارز بودن به دست فروشی خطم می شود بلکه  باید روحیه همت و توقع معقول را از او بیابید ولی برای کار خود برنامه ای بریزید تا بهتر از فرصتهای پیرامون بهره ببرید تا به سمت یک موقعیت اجتماعی برتر حرکت کنید.

برای مبارز شدن هرچه آرزو داری داشته باش اما برای شروع و حرکت نیاز داری توقع خود را پایین بیاوری تا بتوانی استارت بزنی. توقع نابجا و ایده آل گرایی مانع از استارت کارتان می شود. به سمت ایده آل حرکت کن اما با آن  شروع نکن.

 

روحیات مبارز خود را با ما شریک شوید تا الگوهایمان بیشتر و متعادل تر شوند.


با مشاوره ای از فرصت ساز فرصتی برای خود مهیا نمایید...
طبقه بندی: آموزش،
برچسب ها: فرصت ساز، توقع، موانع، معقول، مبارز، Forsatsaz.ir،

تاریخ : دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 | 05:58 ق.ظ | نویسنده : عبدالناصر طاهری | نظرات
.: Weblog Themes By puzzleweb.ir:.


  • مقاله مجنون
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic